kontakt
   

 

 

Čakanka obyčajná (Cichorium intybus) Užitočná pri liečení dny, reumatizmu, svalovej stuhnutosti, artritídy, žlčníkových kameňov, žltačky, ľadvinových a pečeňových problémov. Uvoľňuje hlieny a čistí krv. Obsahuje vysoký obsah vitamínov A, C a D.

 

EXTRAKT Ženšen sibírskeho (Euteherococcus senticosus) Sibírsky ženšen sa prvýkrát dostal do podvedomia verejnosti ako zázračná bylina, ktorú užívali ruskí olympionici. Farmaceutické spoločnosti preto realizovali jej dôkladný výskum. Predpokladá sa, že pôsobí na žľazy s vnútornou sekréciou a všeobecne posilňuje ich funkcie.

 

3PLODY ČÍNSKEJ RUŽE (Rosa levigata) Táto rastlina s radom prírodných odrôd je najlepším zdrojom vitamínu C, ktorý chráni organizmus pred infekciami a nachladnutím. Odstraňuje zápchu a žlčníkové problémy, problémy obličiek a močového mechúra.

 

4 KOZINEC (Astragalus membranaceus) Posilňuje imunitný systém, má antiseptické vlastnosti, odstraňuje únavu, infekciu močového traktu, nefrititu, nočné potenie a prolaps vredov do orgánu, tiež k posilňovaniu srdcovej činnosti, k znižovaniu krvného tlaku a hladiny cholesterolu.

 

5 Rumanček pravý (Chamomilla recutita) má vysoký obsah horčíka, vápnika, draslíka, mangánu, zinku, železa a vitamínu A. Upokojuje nervový systém, pomáha pri nervozite, spazmy, bolestiach hlavy, hystérii, kŕčoch, nespavosti, bronchitíde, menštruačných a žlčníkových problémoch.

 

6 KÔRA AMERICKEJ Krušiny (Rhamus purshiana) Obsahuje komplex B vitamínov, mangán, stopové množstvo cínu, olova, stroncia a hliníka. Je jedna z najlepších liečivých rastlín pre liečenie chronickej zápchy, nie je návyková. Má liečivé účinky na hrubé črevo, hemoroidy, žlčník, pečeň, poruchy trávenia a vysoký krvný tlak.

 

7 Púpava lekárska (Taraxacum oficinale) Je prírodným zdrojom proteínu. Obsahuje vitamín C, draslík, vápnik, sodík, stopové prvky ako je fosfor, nikel, cín, meď a zinok. Koreň púpavy tiež obsahuje vitamín A a esenciálne kyselinu linolénovú. Blahodárne pôsobí na pečeň a žlčník, krvný obeh, posilňuje slabé tepny, znižuje krvný tlak, čistí krv, lieči kožné choroby, hypoglikemii, zápchu a zvyšuje odolnosť organizmu.

 

8 ZÁZVOR (Zingiber officinale) Vynikajúca liečivá rastlina na dýchacie cesty. Pomáha liečiť bronchitídu, nachladenie, koliky, kašeľ, teploty, hnačky, krvný obeh, chrípku, bolesti hlavy, zlé trávenie, pľúcne problémy, rannú nevoľnosť a žalúdočné problémy. Obsahuje proteín, vitamíny A, C, B-komplex, fosfor, železo, draslík, sodík a horčík.

 

9 ALOE VERA (Aloe barbadensis) Má liečivé účinky na žalúdok a celý zažívací trakt. Obsahuje antibiotikum, vápnik, draslík, sodík, mangán, horčík, železo, lecitín a zinok. Pomáha liečiť hemoroidy, popáleniny, zjazvené tkanivo, peptické vredy, rezné rany, ekzémy, podliatiny, obareniny, vnútorné krvácanie a celý rad ďalších poranení a chorôb.

 

10 EXTRAKT Z HUBY REISHI (Ganoderma Lucidum) V cisárskej Číne bola považovaná za elixír života, jej užívanie bolo vyhradené iba cisárom. Vynikajúca liečivá rastlina na obehový systém. Zvyšuje prietok krvi, znižuje hladinu cholesterolu a krvný tlak, upokojuje nervy, zmierňuje bolesti, lieči nespavosť, astmu, bronchitídu, angíny a posilňuje imunitný systém. Má antiseptické vlastnosti pri liečbe nádorových ochorení.

 

11 Smilax officinale (Smilax medica) Obsahuje vit. A, C, D, B-komplex, železo, mangán, sodík, meď, zinok a jód. Pochádza z tropických oblastí Ameriky a západnej Indie. Do podvedomia širokej verejnosti sa dostal celkom nedávno, pretože ho začali používať kulturisti ako svalové tonikum.

 

 

12 Bobule ŠISANDRY (Scisandra berry) Užívajú sa v rôznych kombináciách už tisíce rokov. Vynikajúcim spôsobom pomáha telu prekonať únavu, stres a slabosť. Zlepšuje krvný obeh, lieči hypoglikemii a produkciu žlče. Posilňuje a pomáha pri búšení srdca. Ďalej je vhodná pri nervovom vyčerpaní, úzkostiach, diabetu, vodnateľnosti, nočnom potení, astme, chronických hnačkách a pri pomočovaní. Je tiež silným antioxidantom.

 

13 PISKAVECE HELÉNSKEJ SENO (Trigonella foenum - graecum) Pochádza zo Stredného Východu a oblasti Stredozemného mora. Hovorí sa o nej, že dodáva oheň a vitalitu. Pomáha odstraňovať hlieny z dutín a zabraňuje záchvatom migrény. Zvláčňuje vnútornosti a používa sa na liečenie žalúdočných vredov.

 

14 MIŘÍK REBROVANÝ (Apium graveolens) Semienka zeleru sú veľmi užitočné pre liečenie takých stavov ako je artritída, dna, zadržiavanie moču, nervozita, nespavosť, bolesti hlavy. Obsahujú vitamíny A, B, C, vápnik, draslík, fosfor, sodík, železo, síru a kremík.

 

15 MATERINA DÚŠKA (Thymus vulgaris) Obsahuje veľké množstvo výživné látky tiamínu, ďalej vit. C, D, B-komplex, jód, sodík, kremík a síru. Je to vynikajúce antiseptikum s hojivými účinkami. Používa sa k liečeniu plynnatosti, črevných kolík, bronchitídy, astmy, povzbudzuje chuť k jedlu.

 

 

17 Mučenka (Passiflora incarnata) Je hojne zastúpená výživnými zložkami, predovšetkým vápnikom a horčíkom. Pôsobí veľmi blahodárne na nervový systém. Používa sa na liečenie nespavosti, nervových porúch, menopausy, kŕčov, teplôt, vysokého a nízkeho krvného tlaku.

 

16 Včelí peľ Bohatý na výživné látky, vitamíny, minerály, proteíny a aminokyseliny. Navodzuje pocit mladosti, zvyšuje odolnosť voči chorobám, zvyšuje energiu. Používa sa na liečenie vysokého tlaku, alergií, depresiu, zápchy, rakoviny, sennej nádchy, hypoglikemie a je prostriedkom pre dosiahnutie dlhovekosti.

 

18 BORIEVKA OBYČAJNÁ (Juniperus communis) Napomáha rozširovať priedušky. Je tiež antiseptikum. Bobule borievky sú obzvlášť účinným pomocníkom pri liečení všetkých ochorení močových ciest. Je to jedno z najlepších známych diuretík. Pomáha pri liečení artritídy, kašľa, bronchitídy, alergií, sennej nádchy, cukrovky a hypoglikemie.

 

19 S ladkého drievka (Glycyrrhiza species) Obsahuje vit. E, fosfor, B-komplex, biotín, niacín, kys pantoténovú, lecitín, mangán, jód, bróm, zinok a stopové prvky. Je liečivým prostriedkom proti kašľu, nachladnutiu, pľúcnych ťažkostiach, bolestiach v krku. Posilňuje srdcovú činnosť, zvyšuje energiu, dôležitá pri liečení ženských chorôb, žalúdočných vredov. Má veľmi kladný účinok na lymfatický systém a hrubé črevo.

 

20 Lucerna (Medicago sativa) Odstraňuje duševnú a fyzickú únavu. Pomáha liečiť peptické vredy, artritídu, diabetes, alergie, anémiu, krvácanie z nosa, problémy močových ciest, čistí obličky a krv. Lucerna má vysoký obsah vit. A, K, D, ďalej obsahuje vápnik, fosfor, železo, draslík, osem esenciálnych enzýmov a stopové minerály. Je to vynikajúci detoxikant. Zvyšuje odolnosť organizmu,  lieči rannú stuhnutosti svalov, neuritídu, bronchitídu a fibrozoitidu.

 

21 SLZOVKA VŠEOBECNÉ (Coix Lacryma-jobi) vyváranie extrakt zo zŕn tvorí mucilagenní látku, ktorá je vynikajúcim zdrojom výživných látok. Pomáha pri nervovom podráždení, žalúdočných vredoch a črevných problémoch. Tiež je vhodný na zmiernenie horúčok.

 

 

22 ČERVENÝ KORENIE PLODY (Caspicus species) Bohatý na vitamíny, tradične sa užíva na stimuláciu metabolizmu, v zmesiach zlepšuje a posilňuje účinnek iných liečivých rastlín. Užíva sa na vyrovnanie krvného tlaku, čistenie krvi, artritíde, reumatizme, cukrovke a pri krvácaní.

 

 

23 ZIMOZELEN okolík (Chimaphila umbellata) Viacročná rastlina, využívaná ako diuretikum indiánmi bez mala dráždivé účinky. Tvrdí sa, že dlhodobejšie užívanie rozpúšťa žlčové kamene. Užíva sa na liečbu skrofulózy a reumatických problémov. Blahodárne pôsobí pri liečení vodnateľnosti, albuminúria, hematúria a obličkových ochorení.   úvod  |  Intra  |  účinky Intry  |  zloženie Intry  |  FibreLife  |  NutriaPlus   |  Intra & NutriaPlus  | CardioLife